Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM RZECZYPOSPOLITEJ

Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie informuje, że Ministerstwo Obrony Narodowej realizować będzie ogólnopolską kampanię rekrutacyjną do Wojska Polskiego pod hasłem „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Kampanię zainaugurował 14 października w Lublinie minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Głównym celem MON jest zwrócenie społeczeństwa na atrakcyjne perspektywy jakie niesie z sobą służba wojskowa oraz na korzyści z niej wynikające dla rozwoju osobistego i zawodowego człowieka. Celem jest przede wszystkim zwiększenie stanu osobowego polskiej armii we wszystkich rodzajach sił zbrojnych, w służbie zawodowej, rezerwie, w służbie terytorialnej oraz we wszystkich korpusach – szeregowych, podoficerów i oficerów.

Kampania będzie realizowana w formie tygodni rekrutacyjnych – raz w miesiącu w danym regionie. Podczas tygodni rekrutacyjnych mobilne zespoły składające się z przedstawicieli terenowych organów administracji wojskowej oraz żołnierzy z lokalnych jednostek wojskowych będą informować o przebiegu służby. Żołnierze w uzgodnionych miejscach na terenie miast i wsi prezentować będą również swoje wyposażenie indywidualne i uzbrojenie oraz obsługiwany sprzęt.

Informacje na temat kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” są dostępne na stronie internetowej ministerstwa (http://mon.gov.pl/zostan-zolnierzem/

Edward Tabor
Data publikacji: