Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Kino „Galaktyka”

wnętrze sali widowiskowo-kinowej

Kino „Galaktyka” (dawniej „Metalowiec”) funkcjonuje w budynku Domu Kultury SCK już blisko 60 lat. Dzięki kolejnym remontom i inwestycjom spełnia ono wszelkie wymogi nowoczesnego kina, a prowadzona w nim działalność zgodna jest ze współczesnymi standardami w tej dziedzinie.

„Galaktyka” dysponuje klimatyzowaną salą widowiskową Domu Kultury SCK (duża sala) z 383 komfortowymi miejscami kinowymi. Kino ma do dyspozycji także salą nr 1 Domu Kultury SCK (mała sala – 120 miejsc), w której wyświetlane są alternatywne w stosunku do „dużej sali” tytuły filmowe, a także organizowane są projekcje Dyskusyjnego Klubu Filmowego. W okresie wakacyjnym dodatkowo funkcjonuje Kino Letnie w parku przy Pałacyku Oborskich. Kino „Galaktyka” należy do Sieci Polskich Kin Cyfrowych oraz do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

Dzięki dotacjom z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Gminy Miejskiej Mielec i środkom własnym Samorządowego Centrum Kultury, Kino „Galaktyka” dysponuje najnowocześniejszym sprzętem do odtwarzania filmów zarówno w technologii 2D jak i 3D oraz wysokiej klasy systemem dźwiękowym Dolby Digital EX. W przyszłości planowane jest wykorzystanie zakupionego sprzętu do alternatywnego kontentu – transmisji na żywo z Oper, Teatrów, Baletów czy stadionów piłkarskich.