Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Park Leśny “Góra Cyranowska”

Park Leśny “Góra Cyranowska” – teren, na którym powstał Park Leśny jest pochodzenia polodowcowego i związany jest z okresem plejstoceńskim, kiedy uformowała się piaszczysta wydma.

Dziś park na Górze Cyranowskiej, której najwyższy punkt położony jest 185 metrów nad poziomem morza, porośnięty jest drzewami. W zachodniej części ulokowane są dwa ślizgi z placem wielkopowierzchniowym wyłożonym miękkim materiałem poliuretanowym, mini amfiteatr z siedziskami, sztuczny potok, który po zmroku jest podświetlony błękitnym światłem imitującym przepływającą wodę.

Przy południowym wejściu do Parku, najmłodsi mogą cieszyć się z gabionowego labiryntu, który dodatkowo został wyposażony w oświetlenie oraz ławki. Tu także, można wjechać na Górę Cyranowską ścieżką rowerową przebiegającą przez cały teren Parku.

Największą atrakcją zimową dla najmłodszych mieszkańców miasta jest przebiegający pod kilkunastometrową kładką liczący 116 metrów tor saneczkowy, który swój początek ma w centralnej części Parku Leśnego i biegnie po północnym zboczu.