Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Informacje w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi

Podmioty odbierające odpady komunalne

Miejsca zagospodarowania odpadów

Osiągnięte przez
gminę poziomy

Punkty selektywnego zbierania odpadów 

Podmioty zbierające zużyty sprzęt elektryczny

Analiza stanu gospodarki odpadami komunalnymi

 

 

Nie wyrzucamy! Pomagamy!”

W dzisiejszych czasach jednym z ważniejszych problemów z jakim przyszło się nam zmierzyć, mieszkańcom naszej planety, jest rosnąca masa odpadów! Z roku na rok poziom konsumpcji wzrasta w zastraszającym tempie…

Co możemy zrobić aby odpadów było mniej? Przede wszystkim ZAPOBIEGANIE! To od naszych decyzji zależy czy powstanie odpad, czy rzeczy których już nie potrzebujemy znajdą nowego właściciela, czy jednak ostatecznie staną się odpadem.

Zapobieganie w łatwy sposób można połączyć z pomaganiem. Jak? Jesteś w trakcie remontu? Wymieniasz swój sprzęt AGD na nowy? W naszym otoczeniu jest wiele potrzebujących osób, których nie stać na zakup pralki czy lodówki. Nie wyrzucaj działającego sprzętu, oddaj go potrzebującym J

Gmina Miejska Mielec podjęła w tym zakresie współpracę z organizacjami/stowarzyszeniami działającymi w naszym regionie. Wystarczy skontaktować się pod wskazany adres/telefon i zgłosić chęć oddania działającego sprzętu AGD. Członkowie organizacji odbiorą sprzęt bezpośrednio z nieruchomości.

Zachęcamy wszystkie działające na terenie naszego miasta stowarzyszenia, organizacje do współpracy i wspólnej pomocy naszym mieszkańcom.

Lista stowarzyszeń/organizacji z którymi Gmina Miejska Mielec nawiązała współpracę:

  1. Stowarzyszeniem Mamy dla Was Czas (2) Stowarzyszenie Mamy dla Was Czas | Facebook) kontakt pod adresem: mamydlawasczas@gmail.com.

Lista potrzebnych sprzętów:

– mała lodówka (pod blat),

– mała lodówka,

– lodówka ok 170 cm,

– lodówka,

– pralka z wkładem od boku.

Stowarzyszenie Mamy dla Was Czas | Facebook).

Stowarzyszenie Mamy dla Was Czas skupia mielczan, którzy zorganizowali się aby udzielić pomocy osobom, które potrzebują jej aby godnie żyć. Przez 2 lata Stowarzyszeniu udało się zorganizować pomoc doraźną i długofalową dla kilkudziesięciu rodzin z terenu powiatu mieleckiego.  W ramach swojej pomocy starają się pomóc kompleksowo, w zależności od potrzeb. Często w tych potrzebach znajdują się sprzęty AGD, które są zbyt drogie, aby rodziny mogły je kupić.