Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Informacje w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi

Podmioty odbierające odpady komunalne

Miejsca zagospodarowania odpadów

Osiągnięte przez
gminę poziomy

Punkty selektywnego zbierania odpadów 

Podmioty zbierające zużyty sprzęt elektryczny

Analiza stanu gospodarki odpadami komunalnymi

 

 

,,Nie wyrzucamy! Pomagamy!”

W dzisiejszych czasach jednym z ważniejszych problemów z jakim przyszło się nam zmierzyć, mieszkańcom naszej planety, jest rosnąca masa odpadów! Z roku na rok poziom konsumpcji wzrasta w zastraszającym tempie…

Co możemy zrobić aby odpadów było mniej? Przede wszystkim ZAPOBIEGANIE! To od naszych decyzji zależy czy powstanie odpad, czy rzeczy których już nie potrzebujemy znajdą nowego właściciela, czy jednak ostatecznie staną się odpadem.

Zapobieganie w łatwy sposób można połączyć z pomaganiem. Jak? Jesteś w trakcie remontu? Wymieniasz swój sprzęt AGD zarówno mały jak i duży na nowy? W naszym otoczeniu jest wiele potrzebujących osób, których nie stać na zakup pralki, lodówki czy żelazka. Jeżeli sprzęt, który chcesz wymienić działa, nie wymaga napraw, jest w dobrym stanie i może posłużyć kolejnej osobie – NIE WYRZUCAJ! Oddaj go potrzebującym!

Gmina Miejska Mielec podjęła w tym zakresie współpracę z Fundacją Nowy Czas działającą w naszym regionie. Wystarczy skontaktować się pod wskazany adres/telefon 576 012 595 i zgłosić chęć oddania działającego sprzętu AGD. Członkowie organizacji odbiorą sprzęt bezpośrednio z nieruchomości i dostarczą go potrzebującym o ile będzie potrzebny rodzinom, które są objęte pomocą.

Oddając sprawny sprzęt wspierasz osoby potrzebujące jak i naszą planetę!

Zachęcamy wszystkie działające na terenie naszego miasta stowarzyszenia, organizacje do współpracy i wspólnej pomocy naszym mieszkańcom.

Lista stowarzyszeń/organizacji z którymi Gmina Miejska Mielec nawiązała współpracę:

Mielecka “Fundacja Nowy Czas”  kontakt pod adresem:

nowyczasmielec.org@gmail.com
“Fundacja Nowy Czas” / Facebook

Mielecka “Fundacja Nowy Czas”  zajmująca się wsparciem najbardziej potrzebujących rodzin z miasta Mielca skupia mielczan, którzy zorganizowali się aby udzielić pomocy osobom, które potrzebują jej aby godnie żyć. W ramach swojej pomocy starają się pomóc kompleksowo, w zależności od potrzeb. Często w tych potrzebach znajdują się sprzęty AGD małe i duże, które są zbyt drogie, aby rodziny mogły je kupić.

Więcej informacji na temat fundacji można znaleźć pod adresem:

https://www.facebook.com/p/Fundacja-Nowy-Czas-Mielec-100086217230943/