Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Mielecka Rada Kobiet

Mielecka Rada Kobiet zakończyła swoją kadencję w dniu 30.04.2024 roku w składzie powołanym Zarządzeniem Nr 1763/2023 Prezydenta Miasta Mielca z dnia 8 marca 2023 roku w sprawie powołania Mieleckiej Rady Kobiet.

 


 

Drogie Mamy!!

Dziś Wasze i nasze święto. W związku z tym przyjmijcie proszę od nas życzenia.

Wizyta Mieleckiej Rady Kobiet w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Na zaproszenie biura posłanki do Parlamentu Europejskiego- Elżbiety Lukacijewskiej przedstawicielki Mieleckiej Rady Kobiet odbywają w terminie od 22 do 26 maja b.r. wizytę w Brukeli.

Kilkudniowy pobyt pozwoli na żywo zapoznać się ze strukturą i organizacją pracy w Parlamencie Europejskim. Będzie to również doskonała okazja do rozmów z członkiniami innych Kobiecych Rad Miasta.

Miła i przyjazna atmosfera wytworzona przez organizatorkę pobytu- Panią Elżbietę zachwyciła wszystkich uczestników.

KOLEJNE SPOTKANIE Z MIESZKANKAMI MIELCA JUŻ W  ŚRODĘ (24.05)

Najbliższe spotkanie członkiń Mieleckiej Rady Kobiet z mieszkankami Mielca odbędzie się 24 maja w godzinach 12:00-13:00 w Centrum Integracji Organizacji Pozarządowych, ul. Skłodowskiej-Curie 4 w pokoju nr 12 (I piętro).

Na spotkanie dotyczące spraw społecznych zaprasza Anna Adamczyk-dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu.

Pani Ania chętnie podzieli się z przybyłymi na spotkanie kobietami swoim doświadczeniem zawodowym.

Zachęcamy do czynnego brania udziału w spotkaniach oraz do zadawania pytań za pomocą poczty elektronicznej.

KOLEJNE SPOTKANIE Z MIESZKANKAMI MIELCA JUŻ W  ŚRODĘ (10.05)

Najbliższe spotkanie członkiń Mieleckiej Rady Kobiet z mieszkankami Mielca odbędzie się 10 maja w godzinach 16:00-17:00 w Centrum Integracji Organizacji Pozarządowych, ul. Skłodowskiej-Curie 4 w pokoju nr 12 (I piętro).

Na spotkanie dotyczące rozwoju osobistego zapraszają- Agnieszka Kapusta-kobieta pełna energii i pozytywnego nastawienia do świata, założycielka Fundacji Zwalcz Go Uśmiechem oraz Aneta Filas- podróżniczka, fascynatka wspinaczek górskich, propagatorka minimalizmu i życia w zgodzie ze sobą, na co dzień nauczycielka i instruktorka gimnastyki słowiańskiej.

Zachęcamy do czynnego brania udziału w spotkaniach oraz do zadawania pytań za pomocą poczty elektronicznej.

MIELECKA RADA KOBIET UCZCIŁA 232 ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Świętowanie rozpoczęło się mszą św. o godz. 9.30 w Bazylice w intencji Ojczyzny, następnie w uformowanym pochodzie zgromadzeni przeszli przez ulice Kościuszki i Mickiewicza przed Pomnik Wolności.

Tam odśpiewali hymn państwowy oraz wysłuchali krótkiego programu artystyczno-patriotycznego z udziałem Mieleckiej Orkiestry Dętej oraz Chóru Męskiego Towarzystwa Śpiewaczego „Melodia”. Całość uroczystości poprowadził Tomasz Łępa.

Po części artystycznej odbyło się złożenie wiązanek kwiatów przez mieleckich parlamentarzystów, przedstawicieli władz samorządowych, instytucji, urzędów, stowarzyszeń, szkół i pozostałych uczestników 3-majowego święta.

Mielecka Radę Kobiet reprezentowały Agata Ćwięka, Aneta Filas i Agnieszka Kapusta.

KOLEJNE SPOTKANIE Z MIESZKANKAMI MIELCA JUŻ W  ŚRODĘ (26.04)

Najbliższe spotkanie członkiń Mieleckiej Rady Kobiet z mieszkankami Mielca odbędzie się 26 kwietnia w godzinach 12:00-13:00 w Centrum Integracji Organizacji Pozarządowych, ul. Skłodowskiej-Curie 4 w pokoju nr 12 (I piętro).

Na to spotkanie zapraszają- Katarzyna Kluz-kobieta sukcesu, która zaraża inne kobiety entuzjazmem i chęcią rozwoju osobistego oraz Sabina Skop, która wspiera osoby w trudnej sytuacji życiowej, jak i pomaga  Paniom w  założeniu działalności gospodarczej.

Zachęcamy do czynnego brania udziału w spotkaniach oraz do zadawania pytań za pomocą poczty elektronicznej.CYKL SPOTKAŃ MIELECKIEJ RADY KOBIET Z MIESZKANKAMI MIELCA

Mielecka Rada Kobiet informuje, że w środę (19.04) rozpoczyna cykl indywidualnych spotkań z mieszkankami Mielca.

Spotkania planowane są na dwa razy w miesiącu i będą dotyczyć spraw społecznych, biznesowych oraz rozwoju osobistego kobiet w naszym rejonie.

Na najbliższe spotkanie 19 kwietnia w godzinach 18-19:00 w Centrum Integracji Organizacji Pozarządowych, ul. Skłodowskiej-Curie 4 w pokoju nr 12 (I piętro) z mieszkankami Mielca zapraszają: Alicja Makowska-Madej- wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu, dla której bardzo ważny jest rozwój osobisty kobiet oraz Joanna Dul-Wolanin- pedagog specjalny, nauczycielka języka polskiego, która posiada bogate doświadczenie w obszarze społecznym.

Istnieje również możliwość kontaktu mailowego: radakobiet@um.mielec.pl

Zachęcamy do skorzystania z możliwości spotkań z poszczególnymi członkiniami rady oraz do zadawania pytań za pomocą poczty elektronicznej.

Więcej informacji na temat członkiń rady- Mielecka Rada KobietPIERWSZE POSIEDZENIE MIELECKIEJ RADY KOBIET

23 marca w sali audiowizualnej Miejskiej Biblioteki Publicznej Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu odbyło się pierwsze oficjalne zebranie Mieleckiej Rady Kobiet.

Spotkanie poprowadziła Przewodnicząca Rady – Adriana Miłoś.

Uchwalony został REGULAMIN pracy Mieleckiej Rady Kobiet, plan działania na najbliższe miesiące, propozycje logotypów.KOBIETY DLA KOBIET

Miasto Mielec i Mielecka Agencja Rozwoju Regionalnego były po raz drugi organizatorami konferencji „Kobieta w Biznesie”.

Konferencję otworzył Prezes MARR Łukasz Gajdowski, który mówił o roli Agencji we wspieraniu rozwoju przedsiębiorczości w naszym mieście i o narzędziach wsparcia z jakich przedsiębiorcze panie mogą w naszym mieście korzystać.

Głównym punktem konferencji były wystąpienia przedsiębiorczych kobiet, które opowiadały o historii swoich mniejszych i większych biznesów i o drodze jaką na swoich ścieżkach kariery przebyły.

Prelegentkami były Katarzyna Dziura i Elżbieta Burkiewicz z firmy Eldan, Marta Żelazo z Akademii Fryzjerstwa Rzeszów, Teresa Pogoda z Galerii Słodkiego Szczęścia, Katarzyna Starzec z Szkoły Języka Angielskiego EnGalaxy, stylistka Iwona Groele, Kamila Łącz z pracowni ZUZA ART oraz Anna Kolisz z firmy Ankol.

Mielecką Radę Kobiet prezentowała Adriana Miłoś – Przewodnicząca Rady.POWOŁANIE MIELECKIEJ RADY KOBIET

W szczególnym dla kobiet dniu jakim jest 8 marca (Międzynarodowy Dzień Kobiet) na sali Jana Pawła II w Urzędzie Miejskim w Mielcu miało miejsce powołanie Mieleckiej Rady Kobiet. Akty nominacyjne wręczał Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski. Rada jest ciałem opiniodawczo-doradcym Prezydenta Miasta Mielca w sprawach dotyczących życia społeczno-gospodarczego miasta Mielca.

To oddolna inicjatywa kobiet aktywnych i zaangażowanych w życie społeczne w naszym mieście. Pomysł na jej utworzenie wziął się przede wszystkim z obserwacji prokobiecych działań jej członkiń. Zadaniem Mieleckiej  Rady Kobiet w naszym mieście będzie aktywizacja i zwiększenie udziału kobiet w życiu społecznym i gospodarczym, a także inicjowanie i wspieranie różnorakich działań w zakresie respektowania praw kobiet, akcji społecznych, szkoleń, wydarzeń. Działa na podstawie przyjętego przez siebie Regulaminu Pracy. Członkinie Rady pełnią swoje funkcje społecznie. Kadencja Rady trwa do końca kadencji Prezydenta Miasta Mielca, który Radę powołał.

Mielecka Rada Kobiet zostaje powołana w składzie:

 1. Adriana Miłoś– Przewodnicząca Rady
 2.  Elżbieta Burkiewicz– Wiceprzewodnicząca Rady
 3. Agata Ćwięka– Sekretarz Rady
 4. Anna Adamczyk– Członkini
 5. Agnieszka Chmielowiec– Członkini
 6. Joanna Dul-Wolanin– Członkini
 7. Danuta Dziura– Członkini
 8. Aneta Filas– Członkini
 9. Agnieszka Kapusta– Członkini
 10. Katarzyna Kluz– Członkini
 11. Katarzyna Kuzak- Członkini
 12. Alicja Makowska-Madej– Członkini
 13. Katarzyna Sikora– Członkini
 14. Sabina Skop– Członkini
 15. Bożena Skrzypiec– Członkini

ZARZĄDZENIE NR 1763/2023 PREZYDENTA MIASTA MIELCA

PREZENTACJA MIELECKIEJ RADY KOBIET

KONTAKT: radakobiet@um.mielec.pl