Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Współpraca z MARR

Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. w Mielcu oferuje szeroki wachlarz instrumentów pomocowych i rozwojowych dla przedsiębiorców. Jesteśmy jedną z najstarszych na Podkarpaciu instytucji, która zajmuje się rozwojem przedsiębiorczości. Zaufało nam wielu przedsiębiorców!

Posiadamy pełną ofertę konkurencyjnych pożyczek na rozpoczęcie działalności lub na rozwój. Wspieramy i udzielamy dotacji na szkolenia pracowników, a także kadr managerskich. Tworzymy warunki rozwojowe dla startupów. Agencja dysponuje także rozbudowaną siecią inkubatorów przedsiębiorczości, gdzie można skorzystać z wielu usług, a także można wynająć lokal pod działalność biurową, a także produkcyjną w konkurencyjnych cenach. Agencja zarządza także Mieleckim Inkubatorem Przedsiębiorczości, który dedykowany jest innowacyjnym startupom i przedsiębiorcom.

Zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 15, a także w Internecie na naszych mediach społecznościowych.

Jeśli masz pomysł na biznes, lub chciałbyś rozwinąć swoją działalność gospodarczą to zapraszamy do kontaktu!

Nasza strona internetowa Strona główna – Marr

Nasz Facebook https://www.facebook.com/Agencja-Rozwoju-Regionalnego-MARR-SA-w-Mielcu-314981831965311

Zapraszamy do kontaktu z naszym Zespołem konsultantów

tel. (+48) 797 600 310

mail: marr@marr.com.pl

 

Nasza oferta:

Aktualne Projekty Agencji Rozwoju Regionalnego MARR S.A.

 

Akademia HR – czas na zmiany

Projekt pt. „Akademia HR – czas na zmiany” realizowany jest przez Agencję Rozwoju Regionalnego MARR S.A. w Mielcu na podstawie umowy o dofinansowanie nr FERS.01.03-IP.09-0062/23 z dnia 21.12.2023 r. zawartej z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości.

Projekt realizowany i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (Priorytet I – Umiejętności, Działanie 01.03 Kadry nowoczesnej gospodarki).

Więcej informacji na temat projektu na stronie: www.akademiahr.marr.com.pl

 

Celem projektu jest przygotowanie przedsiębiorstw do wprowadzenia i zarządzania zmianą w firmie wynikających z niżej wymienionych obszarów:

  • cyfryzacja,
  • automatyzacja,
  • praca zdalna,
  • starzenie się kadr,
  • wielokulturowość i wielopokoleniowość zespołów pracowniczych,
  • konieczność zapewnienia dostępności,
  • realizacji zasady równości szans,
  • zrównoważonego rozwoju oraz zatrudnienia osób ze szczególnymi potrzebami funkcjonalnymi/niepełnosprawnościami

poprzez udzielenie wsparcia 158 przedsiębiorcom i ich 620 pracownikom na dofinansowanie usług rozwojowych, prowadzących do nabycia lub podniesienia kompetencji zgodnych z Opisem kompetencji kadr w obszarze HR (OKHR), wynikających z przeprowadzonej autodiagnozy (Autodiagnoza – interaktywny kwestionariusz do wypełnienia przez przedsiębiorcę) , przez co najmniej 558 pracowników, w terminie do 31.12.2026 r.

 

Wartość projektu: 9 678 066,11 PLN

Wartość dofinansowania: 8 087 066,11 PLN w tym:

ze środków europejskich: 7 986 340,15 PLN,

ze środków dotacji celowej: 100 725,96 PLN.

 

Nowoczesne kompetencje w subregionie tarnobrzeskim

 Projekt pt. „Nowoczesne kompetencje w subregionie tarnobrzeskim” realizowany jest przez Agencję Rozwoju Regionalnego MARR S.A. na podstawie umowy nr FEPK.07.09-IP.01-0013/23-00 z dnia 02.11.2023 r. zawartej z Województwem Podkarpackim – Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie.

Projekt realizowany i współfinansowany ze środków Europejski Fundusz Społeczny Plus w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027, Priorytet 7 FEPK.07 „Kapitał ludzki gotowy do zmian”, działanie FEPK.07.09 „Rozwój kwalifikacji i kompetencji kadr”.

Dofinansowanie do usług rozwojowych, w tym m.in. do szkoleń, kursów zawodowych, studiów podyplomowych dostępnych w Bazie Usług Rozwojowych.

https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/

 

Grupa docelowa:

Grupę docelową stanowią mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz pracodawcy nie będący przedsiębiorcami, posiadające/y swoją siedzibę, oddział lub miejsce wykonywania działalności gospodarczej na obszarze subregionu tarnobrzeskiego woj. podkarpackiego tj. miasta Tarnobrzeg lub powiatów tarnobrzeskiego, kolbuszowskiego, stalowowolskiego, mieleckiego, niżańskiego.

Oddział, siedziba lub miejsce wykonywania działalności gospodarczej muszą być wpisane we właściwym rejestrze lub ewidencji przez co najmniej 90 dni licząc do dnia złożenia formularza zgłoszeniowego (za wyjątkiem podmiotów nowopowstałych).

Projekt zakłada skorzystanie z usług rozwojowych przez co najmniej 438 firm sektora MSP oraz pracodawców w tym 1516 ich pracowników w okresie do 31.12.2026 r.

 

Okres realizacji projektu: 01.01.2024-31.12.2026

Wartość ogółem projektu: 17 944 421,00 zł

Dofinansowanie projektu ze środków Unii Europejskiej: 12 195 751,00 zł

 

Platformy Startowe Start In…

Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. wspólnie z Rzeszowską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. (Lider projektu), Kieleckim Parkiem Technologicznym, Accelpoint Sp. z o.o. oraz SpeedUP VCG Sp. z o.o. rozpoczyna realizację partnerskiego projektu „Platformy Startowe Start in…”.

Celem projektu jest wspieranie rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw typu start-up poprzez stworzenie im kompleksowego programu inkubacji, służącego przekształceniu pomysłów biznesowych w produkty oraz opracowanie modeli biznesowych, umożliwiających wejście przedsiębiorstwa typu startup na dany rynek.

Projekt jest skierowany dla osób fizycznych z innowacyjnym pomysłem na biznes przynajmniej w skali kraju, bez ograniczeń co do branży. Dodatkowo, dla pomysłów z branży motoryzacyjnej przewidziana została specjalna ścieżka inkubacyjna.

Dofinansowanie może otrzymać każdy pomysłodawca, który założy działalność gospodarczą w jednym z województw Polski Wschodniej: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego oraz mazowieckiego z wyłączeniem regionu warszawskiego stołecznego.

Po zakończeniu inkubacji najlepsze startupy uzyskają możliwość́ ubiegania się̨ o bezzwrotne wsparcie PARP w wysokości do 600 tys. zł z przeznaczeniem na dalszy rozwój działalności.

Więcej info: Platformy Startowe “Start in…” – Budujemy startupy sukcesu

 

FUNDUSZ POŻYCZKOWY:

 

Pożyczka na Rozwój Turystyki (III) – do 1 mln zł. Pożyczki dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą w branży turystycznej.

Kwota pożyczki: do 1 000 000,00 zł

Okres spłaty: do max. 84 miesięcy

Karencja w spłacie kapitału: 12 miesięcy

Oprocentowanie:

– Start–up (działa na rynku do 3 lat) – 1 %

– Pożyczki przeznaczone na Inwestycję Końcową komplementarną do produktów turystycznych objętych wsparciem priorytetu 5. FEPW – 1 %

– MŚP (działa na rynku powyżej 3 lat) – 2 %

Wkład własny: Brak

Dla Kogo:

Pożyczka na rozwój turystyki przeznaczona jest dla mikro-, małych i średnich firm prowadzących działalność w branży turystycznej lub okołoturystycznej realizujących  inwestycje zlokalizowane na terenie Polski Wschodniej  (woj. podkarpackie, lubelskie, podlaskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie oraz region statystyczny mazowiecki regionalny [*]).

 

[*] Nie obejmuje miasta stołecznego Warszawy i dziewięciu okalających powiatów: legionowski, miński, nowodworski, otwocki, wołomiński, grodziski, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni.

Na co:

Jednostkowe Pożyczki powinny być przeznaczane na Inwestycje Końcowe polegające na wdrażaniu innowacji produktowych, procesowych, marketingowych lub organizacyjnych, w tym m.in. na:

1) rozbudowę przedsiębiorstwa prowadzącą do wprowadzenia na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług,

2) dokonanie zasadniczych zmian w działalności, skutkujących wprowadzeniem na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług,

3) inwestycje w nowe wyposażenie i sprzęt.

Typy finansowanych przedsięwzięć:

obiekty noclegowe,

obiekty gastronomiczne,

infrastruktura sportowo-rekreacyjna,

infrastruktura turystyki zdrowotnej,

infrastruktura kultury i rozrywki,

transport turystyczny,

organizacja turystyki i pośrednictwo turystyczne,

ekologiczne produkty,

produkty regionalne i tradycyjne, w tym także wzornictwo przemysłowe,

przywracanie tradycyjnych zawodów – rękodzieło i rzemiosło,

inne inwestycje w branżach pokrewnych polegające na poszerzeniu oferty, podniesieniu jakości usług świadczonych bezpośrednio dla turystów.

 

Informacje na temat projektu i jego zasad:

Agencja Rozwoju Regionalnego „MARR” S.A. w Mielcu – Partner Finansujący w województwie podkarpackim.

  1. Chopina 18, 39-300 Mielec

Numery telefonu do kontaktu:

tel. 797 600 317

tel. 797 600 322

tel. 797 600 316

tel. 721 104 044

tel. 797 600 328

e-mail: marr@marr.com.pl

 

Inkubatory Nowych Technologii IN-TECH

Inkubatory Przedsiębiorczości IN TECH 1 i 2 – Agencja MARR S.A. posiada dwa inkubatory przedsiębiorczości. Budynki inkubatorów znajdują się na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W inkubatorach dysponujemy lokalami do wynajęcia pod działalność biurową i produkcyjną. Ponadto dysponujemy także powierzchnią do organizacji szkoleń i eventów.

 

Szczegóły na temat naszych inkubatorów https://www.intech-mielec.pl/

 

MInP – Mielecki Inkubator Przedsiębiorczości

Mielecki Inkubator Przedsiębiorczości – Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. jest operatorem miejskiego inkubatora przedsiębiorczości. Inkubator znajduje się w bliskiej odległości od mieleckiej strefy przemysłowej. Inkubator dedykowany jest innowacyjnym przedsiębiorcom. Jak operator zajmujemy się administracją. Nasi konsultanci na bieżąco przekazują wiedzę na temat aktualnych szkoleń i naborów na dotację. Warto dodać, że przedsiębiorca, który korzysta z usług inkubatora ma dostęp to szerokiej oferty wsparcia dostępnej w MARR.

 

Więcej informacji – http://minp.marr.com.pl/