Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Atrakcyjna lokalizacja

Zdjęcie lotnicze Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec

Na obszarze województwa podkarpackiego krzyżują się trasy zarówno o znaczeniu krajowym, jak i międzynarodowym, w tym autostrada A4, która przebiega w odległości 20 km od Mielca. Transport drogowy odgrywa podstawowe znaczenie w systemie komunikacyjnym. Obsługuje zarówno ruch towarowy i pasażerski. Dynamiczny rozwój inwestycji w tym sektorze znacząco wpływa na poprawę warunków transportu drogowego.

Dostępność komunikacyjną miasta wzmacnia funkcjonujące w Mielcu lotnisko, które umożliwia czarterową obsługę transportu pasażerskiego i cargo w ruchu krajowym oraz międzynarodowym. Lotnisko jest w stanie przyjąć duże samoloty transportowe i pasażerskie (w 1988 roku wylądował na mieleckim lotnisku największy na świecie seryjnie produkowany samolot transportowy An-124 Rusłan).

Lotnisko położone jest w odległości 5 km od centrum miasta, na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Euro-Park” Mielec. Długość głównego pasa startowego wynosi 2 498m. Na lotnisku ustanowione jest dodatkowe lotnicze przejście graniczne dla ruchu osobowego, którego obsługę prowadzi Placówka Straży Granicznej Lotniska Rzeszów Jesionka.

Dodatkowo w otoczeniu Mielca funkcjonują porty lotnicze o zasięgu międzynarodowym Rzeszów-Jasionka (oddalone 50 km od Mielca) i Kraków Balice (120 km od Mielca).

Port lotniczy Rzeszów-Jasionka jest najdalej wysuniętym na wschód lotniskiem komunikacyjnym Polski, wyposażony w drugi pod względem długości pas startowy w Polsce, dzięki czemu mogą lądować wszystkie typy samolotów.