Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Święto mieleckich strażaków

Strażacy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu mieleckiego odebrali dziś (10.05) awanse na wyższe stopnie oraz odznaczenia i wyróżnienia z okazji Dnia Strażaka. Podczas uroczystości w Jednostce ratowniczo-Gaśniczej nr 2 PSP w Mielcu, podziękowania za ofiarną służbę i gratulacje złożyli m.in. samorządowcy, a wśród nich Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.

W liście przesłanym do mieleckich strażaków, Prezydent RP Andrzej Duda podkreślił, że codziennie składają dowody najwyższego kunsztu. „Stanowicie jeden z filarów naszej państwowości i historię bezpieczeństwa narodowego. Tak jest obecnie pośród wyzwania XXI wieku, i tak jest od pokoleń, gdy polscy strażacy swoim patriotyzmem, niezłomnością oraz obywatelskim zaangażowaniem wspierali Ojczyznę i niepodległościowego ducha, niejednokrotnie zamieniając mundur strażacki, na żołnierski” – pisał prezydent RP. Słowa wdzięczności za każdy dzień służby przekazali również Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak i Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.

Po zakończeniu uroczystości zaproszeni goście obejrzeli prezentację sprzętu ratowniczo-gaśniczego, który mieleckie jednostki PSP pozyskały w ostatnim czasie.

Edward Tabor
Data publikacji: