Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

NOWE EKOLOGICZNE AUTOBUSY I NOWE INWESTYCJE DROGOWE

Podczas konferencji „Regiony rozwijające się – budowanie nowej dynamiki wzrostu w Europie”, która odbyła się w G2A Arenie w Jasionce, zastępca prezydenta Mielca Jan Myśliwiec podpisał wraz z marszałkiem województwa podkarpackiego Władysławem Ortylem umowę na realizację projektu: “Poprawa jakości funkcjonowania transportu publicznego dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Mielec”.

Dzięki tej umowie do Mielca trafią nowe ekologiczne autobusy, a infrastruktura transportu publicznego wzbogaci się m.in. o nowe przystanki, drogi, pętlę autobusową i inne podobne inwestycje.

Podpisaniu umowy asystował Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. Projekt ten będzie dofinansowany w ramach RPO województwa podkarpackiego na lata 2014-2020 (niskoemisyjny transport miejski).

— W imieniu Prezydenta Miasta Mielca Daniela Kozdęby chciałem podziękować marszałkowi Ortylowi za serce i wsparcie przy tym przedsięwzięciu. To są ogromne pieniądze, które wpłyną na rozwój naszego miasta, ale również mają znaczenie w kontekście ekologicznym. Niezwykle ważny jest zakup nowych autobusów,  ale zwrócę też uwagę na przedłużenie ulicy, która połączy dwa obszary Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu. To zdecydowanie poprawi poruszanie się po naszym mieście – powiedział Jan Myśliwiec,  wiceprezydent Mielca.

 

Szczegóły projektu:

Wartość ogółem – 44,9 mln zł

Wydatki kwalifikowane – 35,1 mln zł

Dofinansowanie Wkład UE – 29,8 mln zł (85%)

Wkład własny – 15,1 mln zł

Wydatki niekwalifikowane – 9,8 mln zł

 

Zakres inwestycji, które zostaną wykonane:

inwestycje przy ul. Powstańców Warszawy (budowa ścieżki rowerowej i chodnika wzdłuż ul. Powstańców W-wy, budowa pętli na skrzyżowaniu ul. Szarych Szeregów i  ul. Powstańców W-wy, przedłużenie ul. Powstańców W-wy)

– przebudowa i rozbudowa dworca autobusowego w Mielcu – etap I budowa parkingów

– zakup niskoemisyjnego taboru transportu publicznego (10 autobusów zasilanych olejem napędowym i 4 gazem ziemnym CNG)

– budowa zaplecza technicznego do obsługi taboru transportu publicznego

– budowa zatoki autobusowej w Rzemieniu

Podobne projekty realizowane będą na terenie województwa w Sanoku, w Krośnie, w Stalowej Woli, w Dębicy oraz w Przemyślu. Łącznie dofinansowanie z UE na wspomniane projekty to 144 mln zł

Edward Tabor
Data publikacji: