Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

O SEGREGACJI ODPADÓW PODCZAS MIELECKIEGO FESTIWALU

Podczas jubileuszowego X Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki Biuro Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Mielcu zorganizowało na Placu Armii Krajowej wspólne stoisko z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej. Firma, która odpowiada za odbiór odpadów komunalnych z zabudowy wielorodzinnej i jednorodzinnej na terenie miasta Mielca zaprezentowała nowoczesny sprzęt którym dysponuje. Była to m.in. nowoczesna śmieciarka komorową, wraz z kompletem pojemników do selektywnej zbiórki worków z odpadami. Zarówno starsi jak i najmłodsi mieszkańcy naszego miasta dla których była to szczególna frajda, mogli z bliska obejrzeć ustawioną na placu ekologiczną zamiatarka oraz samochód ciśnieniowy do czyszczenia kanalizacji z recyklingiem wody.

Do dyspozycji odwiedzających stoisko byli pracownicy MPGK i pracownicy Urzędu Miejskiego, którzy odpowiadali na wszelkie pytania techniczne dotyczące obsługi odbioru odpadów, sposobu segregacji czy tez formalności związanych z systemem gospodarki odpadami komunalnymi.

Warto dodać, że w najbliższych dniach będzie przeprowadzona akcja pod hasłem „BĄDŹ EKO! WYMIEŃ MAKULATURĘ NA DRZEWKO”, skierowana do uczniów mieleckich szkół do których trafią materiały informacyjne dotyczące segregacji odpadów.

Edward Tabor
Data publikacji: