Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

MIELECKIE OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA I DNIA FLAGI

Po raz drugi wydarzenia związane z obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbywały się zarówno w Mielcu jak i całym naszym kraju z pandemicznymi ograniczeniami.

Sanitarne obostrzenia nie pozwoliły na organizację tradycyjnego przemarszu ulicami mieleckiej starówki i uroczystości przed pomnikiem Wolności. Ograniczono się tylko do złożenia wieńców i wiązanek kwiatów oraz zapalenia zniczy pamięci pod pomnikiem, a także przed Obeliskiem Niepodległości oraz przed Tablicami Katyńskimi.

Pamięć wszystkich bojowników o wolną, niepodległą i demokratyczną Polskę uczcili mieleccy samorządowcy – Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski wraz z zastępcami – Adrianą Miłoś i Pawłem Pazdanem, przewodniczący Rady Miejskiej Bogdan Bieniek, a także Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak wraz z wicestarostą Andrzejem Bryłą.

Wiązanki kwiatów mogli złożyć także przedstawiciele różnych instytucji i organizacji. Wcześniej w Bazylice Mniejszej Parafii św. Mateusza Ewangelisty została odprawiona Msza Święta za Ojczyznę. Mogła w niej wziąć udział ograniczona liczba wiernych, ale można było skorzystać z transmisji online realizowanej przez parafię.

W przeddzień Święta Konstytucji 3 Maja obchodzono w Mielcu Dzień Flagi. Z tej okazji na maszt przed Domem Kultury SCK uroczyście wciągnięta została flaga narodowa. Dla uświetnienia tego wydarzenia w którym udział wzięli przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz mieszkańcy, Mazurka Dąbrowskiego wykonała Mielecka Orkiestra Dęta

Edward Tabor
Data publikacji: