Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Trwa montaż zewnętrznych źródełek wody pitnej

Na terenie naszego miasta trwa montaż sześciu urządzeń do czerpania wody pitnej. Sieć miejskich źródełek  to inicjatywa Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego. Zapewni to mieszkańcom dostęp do bezpłatnej i czystej wody. Każde urządzenie zaopatrzone jest w specjalny filtr usuwający z wody ołów i mikroorganizmy.

Zewnętrzne stacje wody pitnej przystosowane będą do użytku także dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dodatkowo każde poidełko odporne będzie na słońce, ciepło, wilgoć i zużycie. Warto wspomnieć, że źródełka posiadają także atesty higieniczne oraz spełniają obowiązkowe normy zgodne z przepisami.

Zdroje uliczne można spotkać na Bulwarach, górce Cyranowskiej, Rynku, w okolicach skateparku na terenach MOSiR, przy basenie na Smoczce oraz na boisku przy ul. Ducha Świętego.

Generalnym wykonawcą poidełek jest firma Topserw, wyłoniona w ramach zapytania ofertowego. Firma ta zaproponowała najkorzystniejszą cenę. Za montaż i konserwację odpowiedzialne jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Mielcu.

 

Marietta Mateja-Nowak
Data publikacji: