Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

TRWA LICZENIE GŁOSÓW MIELECKIEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

W poniedziałek 30 września 2019 r. zakończyło się głosowanie na projekty zgłoszone w ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego.

O północy na internetowej stronie miasta Mielca wyłączona została platforma za pośrednictwem której można było oddawać głosy elektroniczne. Tego samego dnia dziewięć urn służących do zbierania papierowych kart do głosowania, które rozlokowane były w wyznaczonych punktach na terenie miasta, zostało przewiezionych do Urzędu Miejskiego, gdzie rozpoczęła się prowadzona na szeroką skalę operacja wprowadzania głosów oddanych na kartach do systemu komputerowego weryfikującego i liczącego wszystkie głosy.

Już wiadomo, że zainteresowanie drugą edycją Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego było olbrzymie. Spodziewamy się w głosowaniu mogło wziąć udział kilkanaście tysięcy osób. Szczególnie zacięta rywalizacja jest wśród projektów ogólnomiejskich, których do głosowania zatwierdzono 13.

Nasi mieszkańcy głosowali także na 14. projektów lokalnych zgłoszonych w 9. obszarach. W kilku przypadkach projekt lub projekty nie wyczerpują kwoty 100 tysięcy przewidzianej na każdy z dziewięciu obszarów i zgodnie z regulaminem te niewykorzystane środki finansowe trafią do puli pieniędzy przeznaczonej na projekty ogólnomiejskie.

Przypominamy, że ostatecznym terminem na ogłoszenie wyników głosowania jest 15 października.

 

Edward Tabor
Data publikacji: