Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Prezydent Mielca i Prezes FKS Stal Mielec wspólnie o współpracy

Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski uczestniczył dziś w briefingu prasowych zorganizowanym przez PGE FKS Stal Mielec. Głównym celem dzisiejszego spotkania było odniesienie się do krążących w przestrzeni publicznej niepokojących informacji o braku wsparcia klubu ze strony miasta.

Jako pierwszy zabrał głoś Prezes FKS Stal Mielec Bogusław Wyparło, który podkreślił, że współpraca z miastem układa się bardzo dobrze.

– Zwołaliśmy tę konferencję, aby wyjaśnić kilka nieścisłości medialnych. Niepokoją nas te głosy, które chcą między nas wbić klin i nas skłócić – mówił Prezes FKS Stal Mielec. – W okresie, w którym Pan Jacek Wiśniewski jest Prezydentem, współpraca układa się bardzo dobrze, szczególnie w ostatnim czasie. Ze względu na okres pandemii, większość naszych sponsorów zawiesiła sponsoring naszego zespołu i jedynym podmiotem, który tego nie zrobił było miasto. Mało tego, w kwietniu, gdy klub przechodził niewielkie problemy związane z pandemią i ze zmniejszoną ilością wpływów do kasy klubu, musieliśmy zamknąć proces licencyjny. Pomogło nam w tym miasto, które na naszą prośbę przesunęło część środków z drugiej połowy 2020 na pierwszą. Dlatego bardzo za to dziękuję Prezydentowi jak i włodarzom miasta. Mam nadzieję, że ta dobra współpraca będzie kontynuowana – dodał Bogusław Wyparło.

Słowa Prezesa potwierdził Prezydent Jacek Wiśniewski, który podkreślił, że jeśli komuś zależy, by nasz klub mógł funkcjonować, a miasto mogło się rozwijać, nie można w przestrzeni publicznej szerzyć nieprawdziwe informacje.

– Miasto Mielec przeznacza ponad 5 milionów rocznie na wszystkie dyscypliny sportu, można powiedzieć, że w naszym mieście sport jest priorytetem – zaznaczył Prezydent. – Warto wspomnieć, że dbamy także o infrastrukturę sportową, budujemy halę sportową, przesunęliśmy środki na zadaszenie boiska, tak by klub mógł się rozwijać, by zawodnicy jak i nasza młodzież mogli korzystać z tych obiektów także zimą – dodał.

– Cieszę się z awansu. Mam nadzieję, że sobota będzie zwieńczeniem tych 24 lat oczekiwania na awans do najwyższej ligi rozgrywkowej. Jestem przekonany, że awans ten scali wszystkie środowiska i nie będzie powodem do ataków politycznych – powiedział na zakończenie Prezydent.

Marietta Mateja-Nowak
Data publikacji: