Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Place zabaw przy żłobkach oraz przedszkolach będą zamknięte

Prośby i apele o niewychodzenie z domu docierają do nas wszelkimi możliwymi kanałami. Nie po to, by straszyć czy wzbudzać niepotrzebną panikę, ale aby przypominać, że w sytuacji szerzącego się wirusa COVID -19, bezpieczeństwo nasze oraz naszych bliskich jest uzależnione od naszego podejścia i postępowania.

Od wczoraj (17 marca 2020 roku) na placach zabaw pojawiły się oznakowania, które przypominają, by w najbliższych dniach z nich nie korzystać. Pamiętajmy, że wirus może osiąść na powierzchniach przedmiotów w tym na przykład na barierce, huśtawce czy zjeżdżalni i stamtąd trafić na czyjeś ręce, a po dotknięciu twarzy – na błony śluzowe ust, nosa czy oczu.

Dla bezpieczeństwa place zabaw przy żłobkach oraz przedszkolach zostaną czasowo zamknięte. A główny apel kierujemy do rodziców, by rozsądnie wybierali miejsca dokąd udają się ze swoimi dziećmi. Jeśli jest to możliwe ograniczmy wyjścia na zewnątrz do niezbędnego minimum.

Apelujemy także, by zwracać uwagę na to, gdzie przebywa młodzież. To nie jest najlepszy czas na spotkania towarzyskie lub korzystanie ze skyteparków, dlatego prosimy o przestrzeganie zaleceń i niekorzystanie z tego typu miejsc.

Marietta Mateja-Nowak
Data publikacji: