Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

PKP JEDNYM Z PARTNERÓW BUDOWY NOWEGO WIADUKTU

 

PKP Polskie Linie Kolejowe włączyły się we współpracę przy budowie wiaduktu drogowego, który ma powstać nad ulicą Sienkiewicza oraz nad przebiegającą przez nasze miasto linią kolejową L25.

List intencyjny będący potwierdzeniem współpracy i woli dalszych wspólnych działań podpisali dzisiaj Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Starostwa Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak oraz Prezes PKP Ireneusz Merchel.

Włączenie PKP jako partnera inwestycji, to efekt wcześniejszych założeń dotyczących konieczności znalezienia wsparcia w realizację budowy wiaduktu. W związku z realizacją projektów kolejowych na terenie województwa podkarpackiego z wykorzystaniem środków europejskich, PKP PLK S.A. jako narodowy zarządca infrastruktury kolejowej zainteresowana jest likwidacją przejazdów w poziomie szyn i zastąpieniem ich skrzyżowaniami dwupoziomowymi, co umożliwiłaby budowa wiaduktu.

– Cieszę  się, że zyskaliśmy nowego partnera tej jakże ważnej dla naszych mieszkańców inwestycji. Wpłynie to z pewnością na usprawnienie przedsięwzięcia, bo wszystkim nam zależy, by budowa wiaduktu wraz z niezbędną infrastrukturą odbyła się terminowo – mówi Prezydent Jacek Wiśniewski.

Przypomnijmy, że oficjalne podpisanie porozumienia w sprawie budowy wiaduktu odbyło się 17 czerwca br. Wtedy to samorządy ustaliły konkretne działania i zobowiązania związane z przedsięwzięciem. Zarówno Miasto, jak i Województwo zadeklarowały wsparcie dla Powiatu w staraniach o uzyskanie środków zewnętrznych.

Edward Tabor
Data publikacji: