Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Wspólne spotkanie świąteczno-noworoczne samorządów miasta i powiatu

W środę 19 grudnia 2018 r. w Domu Kultury SCK w Mielcu odbyło się tradycyjne spotkanie świąteczno-noworoczne. Po raz pierwszy przygotowało je wspólnie samorządy miasta Mielca i powiatu mieleckiego. 

Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski i starosta mielecki  Stanisław Lonczak, składali życzenia świąteczno-noworoczne zaproszonym gościom wśród których oprócz samorządowców byli także m.in. przedstawiciele  różnych instytucji, organizacji społecznych oraz przedsiębiorców.

– Cieszę się, że razem bierzemy odpowiedzialność za nasze miasto i powiat. Święta to czas kiedy zwalniamy, zatrzymujemy się żeby zauważyć drugą osobę. Składając najlepsze życzenia zdrowia, szczęścia i pomyślności, życzę wszystkim zdrowych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia. Niech zbliżający się rok 2019 będzie rokiem spełnienia naszych marzeń – mówił prezydent Jacek Wiśniewski.

Do jego życzeń dołączył starosta Stanisław Lonczak: –  Okres świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku jest okazją do refleksji, do zwolnienia, do zastanowienia się, do przemyślenia, co jest w życiu ważne.  Niech nowy rok będzie przebiegał bez problemu, niech realizują się wasze plany, niech towarzyszy wam zdrowie i jeśli was spotkają nagłe przypadki, to niech będą one tylko przyjemne i radosne.

Zgodnie z wieloletnią tradycją spotkania świąteczno-noworoczne są okazją do wręczenia wyróżnień za rok 2018 dla najbardziej aktywnych osób, instytucji i firm. Tym razem oprócz prezydenta swoje nagrody w czterech kategoriach wręczał także starosta.

Na początku drugiej części spotkania głos zabrał ksiądz prałat Bogusław Połeć – proboszcz Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu.  Później przyszedł czas na łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń.

Tegoroczne spotkanie opłatkowe samorządowców było także okazją do prezentacji muzycznych talentów mieleckiej młodzieży. W świątecznym programie zaprezentowali się: Jessica Motyl, Klaudia i Karolina Durak, Mielecka Orkiestra Dęta pod dyrekcją Macieja Fijałkowskiego wraz z solistami Natalią Ciecierską i Janem Szynalem oraz chór ZPiT Rzeszowiacy.

 

WYRÓŻNIENIA PREZYDENTA MIASTA MIELCA

Sport i rekreacja: Studio Wizualne Damian Gąsiewski

– za profesjonalną organizację wielu ciekawych wydarzeń sportowych i rekreacyjnych, które zaktywizowały setki mielczan. Tylko w mijającym roku spod ręki Damiana Gąsiewskiego „wyszło” dwanaście imprez sportowych i rekreacyjnych w różnych dyscyplinach. Były to m.in. zimowy i letni triathlon, bieg z okazji 80-lecia mieleckiego przemysłu lotniczego, który odbył się po pasie startowym mieleckiego lotniska, zawody rowerowe i biegowe, a nawet turniej mini golfa. Damian Gąsiewski nie spoczywa na laurach i już w styczniu organizuje kolejne dwa wydarzenia: z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bieg „Policz się z cukrzycą” i kolejną edycję zimowego triathlonu.

 

Działalność społeczna: Marek Zalotyński

– za organizację cennych wydarzeń i przedsięwzięć związanych z najważniejszym jubileuszem roku 2018 jaką była setna rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Marek Zalotyński to jeden z inicjatorów powstania Mieleckiego Komitetu Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Choć w pracach komitetu i organizacji wydarzeń uczestniczyło wiele osób, to Marek Zalotyński wziął na siebie dużą część trudnych spraw organizacyjno-finansowych. To właśnie m.in. dzięki jego zaangażowaniu mogliśmy uczestniczyć w wielu skierowanych do mielczan wydarzeniach, które w ciekawy, a zarazem godny sposób uczciły ten ważny jubileusz.

 

Kultura: Zespół Mr. Pollack

– za wieloletnią działalność sceniczną, znaną i docenianą w wielu krajach oraz za muzyczną promocję miasta Mielca. Rockowa wizytówka nie tylko miasta występuje w składzie: Jacek Polak, Grzegorz Polak i Bartłomiej Filip. W przyszłym roku zespół będzie obchodził swoje 30-lecie. W tym czasie zagrali setki jeśli nie tysiące koncertów, zawsze podkreślając swoje mieleckie korzenie. Zespół ma na swoim koncie siedem wydawnictw CD i DVD, wśród których jest już legendarne albumu QŃ i Air onsix strings z rockowymi aranżacjami muzyki klasycznej. Nagrodę odebrali Jacek Polak i Grzegorz Polak.

 

Biznes: Firma R&G Plus Sp. z o.o.

– za dynamiczną działalność w branży technik informatycznych dla komunikacji zbiorowej oraz  wzorową współpracę z samorządem Mielca. Firma z mieleckim rodowodem znana i ceniona nie tylko w całej Polsce, ale także w Europie i poza nią. Producent pierwszego polskiego kultowego elektronicznego kasownika biletów papierowych. Od początku działalności firma skupiona jest na współpracy z komunikacją publiczną. Dziś to jeden z największych dostawców w zakresie rozwiązań w dziedzinie technik informatycznych dla komunikacji zbiorowej, co potwierdza szerokie grono klientów firmy R&G PLUS. Wyróżnienie odebrał Mieczysław Lenart – wiceprezes zarządu.

 

WYRÓŻNIENIA STAROSTY POWIATU MIELECKIEGO

 

Sport: Akademia Piłkarska „Piłkarskie Nadzieje”

-za całokształt działalności na rzecz popularyzacji sportu i zdrowego trybu życia wśród dzieci. Głównym założeniem Akademii Piłkarskiej „Piłkarskie Nadzieje” jest zaszczepienie w dzieciach zdrowego trybu życia poprzez czynne uprawianie sportu, promowanie zasad fair-play oraz umiejętności współpracy w zespole. Młodzi wychowankowie mają możliwość szkolenia się według najlepszych europejskich wzorców pod okiem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry trenerskiej, która posiada wieloletnią praktykę w pracy z dziećmi. Akademia ma na swoim koncie liczne wygrane turnieje, m.in. w Anglii, Danii, Austrii, Szwecji, Finlandii, na Ukrainie, Węgrzech czy Słowacji. Wyróżnienie odebrał Paweł Mrozik.

 

Działalność społeczna:  Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Mielcu

-za liczne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu mieleckiego, zaangażowanie w wychowywanie pokoleń i kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego. Powiatowy Związek  Ochotniczych Straży Pożarnych w Mielcu pracujący pod przewodnictwem Franciszka Augustyna świętuje w tym roku okrągłe 20-lecie działalności. Zrzesza blisko 100 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, koordynuje ich działalność, a także podejmuje szereg inicjatyw o charakterze kulturalnym, sportowym i edukacyjnym. Ważnym elementem działalności związku jest także krzewienie kultury i tradycji strażackiej. Jednym z największych przedsięwzięć z tego zakresu było wydanie w tym roku monografii dokumentującej 150 lat działalności jednostek ochotniczych straży pożarnych w powiecie mieleckim. Wyróżnienie odebrał prezes zarządu powiatowego OSP Franciszek Augustyn.

 

Kultura: Chór Młodzieżowy I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu pod batutą Pawła Lisa.

-za aktywne włączanie się w życie kulturalne szkoły, miasta i powiatu oraz liczne osiągnięcia. Chór przez 40 lat był i jest najlepszą wizytówką szkoły, zaś jego założyciel i dyrygent pan Paweł Lis w tym czasie stał się człowiekiem-instytucją. Ostatni rok był dla mieleckich chórzystów czasem bardzo aktywnym. Zespół wywalczył II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym “Cantio Lodziensis” oraz Złoty Dyplom (I miejsce) w III Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Chóralnej “Cantantes Lublinensis”. Warto również wspomnieć o zagranicznym tournee chóru, które odbyło się w czerwcu br. Przez cztery dni młodzi muzycy koncertowali w różnych miastach Niemiec.

 

Biznes: Firma Geyer & Hosaja

-za realizację kilkudziesięciomilionowych inwestycji, które przyczyniają się do rozwoju gospodarczego powiatu mieleckiego oraz promocji regionu w całej Europie. Firma Geyer & Hosaja jest jednym z największych producentów gumy w naszej części Europy. Zajmuje wiodącą pozycję na rynkach mieszanek gumowych, dywaników samochodowych,  opon bieżnikowanych, materiałów do bieżnikowania opon, elementów bezpieczeństwa drogowego, granulatów oraz wielu innych wyrobów z gumy. W ostatnich latach zakład dokonał rozbudowy na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która przyczyniła się do rozwoju gospodarczego powiatu mieleckiego oraz wzrostu zatrudnienia.

Edward Tabor
Data publikacji: