Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

Wojtek Betlej mistrzem Polski seniorów w pływaniu

Wojciech Betlej, 17-letni zawodnik sekcji pływackiej Uczniowskiego Klubu Sportowego "IKAR" Mielec, wychowanek trenerki Bogusławy Krupińskiej, aktualnie podopieczny trenerki Marii Jakóbik, uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie zdobył tytuł mistrza Polski seniorów na dystansie 200 m stylem grzbietowym z czasem 2.05,23. Wojtek jeszcze dwukrotnie stawał na podium mistrzostw Polski seniorów rozgrywanych w Warszawie na 50-metrowej pływalni "Warszawianki". Zdobył on srebrny medal na 100 m stylem grzbietowym (czas: 0.58,21) ustępując tylko olimpijczykowi Mariuszowi Siembidzie z gdańskiego AZS-AWF oraz na 200 m stylem zmiennym (czas 2.08,35), przegrywając z zawodnikiem AZS -AWF Warszawa Krzysztofem Golonem. Tylko 0.02 sekundy zabrakło Wojtkowi do miejsca na podium w wyścigu sprinterskim na 50 m stylem grzbietowym; zajął on czwarte miejsce z czasem 0.27,55.
Bardzo dobry występ juniora mieleckiego "IKARA" cieszy tym bardziej, że uzyskane przez niego wyniki są lepsze od minimów ustalonych przez Polski Związek Pływacki dla zawodników ubiegających się o zakwalifikowanie się do kadry na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się na początku lipca na Malcie.