Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

WICEPREMIER BEATA SZYDŁO Z WIZYTĄ W MIELCU

W sobotę 12 maja w ramach cyklu „Polska jest jedna” do Mielca na spotkanie z mieszkańcami naszego miasta przyjechała wicepremier Beata Szydło.

Jej wizyta wzbudziła ogromne zainteresowanie. Sala Samorządowego Centrum Kultury wypełniła się po brzegi.

-Jest mi niezmiernie miło, że Pani Premier przyjechała do Mielca. To drugi tak ważny polityk w ciągu ostatnich trzech tygodni, który zaszczycił nasze miasto obecnością – powiedział Fryderyk Kapinos, pełniący funkcję prezydenta Mielca, który przywołując lotnicze tradycje Mielca zaprosił Beatę Szydło do Mielca na lipcowe Podkarpackie Pokazy Lotnicze organizowane z okazji 80-lecia przemysłu lotniczego w Mielcu.

-Mielec słynie również ze sportu, z piłki nożnej. Dlatego z tej okazji chciałbym wręczyć koszulkę Stali Mielec. Staramy się o Ekstraklasę, a Pani Premier tak pięknie poprowadziła Prawo i Sprawiedliwość do wyborów i stanęła na czele rządu. Za to wszystko bardzo pięknie dziękujemy – dodał Fryderyk Kapinos.

-Moją ukochaną dyscypliną była piłka ręczna, ale mogę się pochwalić, że z kolegami grywałam w piłkę nożną i całkiem nieźle mi szło. Koszulka się na pewno przyda, a Stali Mielec  życzę, żeby osiągnęła ten sukces, o którym cały Mielec marzy i awansowała do Ekstraklasy – odpowiedziała Beata Szydło.

Wicepremier polskiego rządu dokonała krótkiego podsumowania 2,5-lecia rządów Prawa i Sprawiedliwości. Mówiła o zrealizowanych zobowiązaniach złożonych podczas kampanii wyborczej i o obecnych bardzo dobrych dla Polski wskaźnikach gospodarczych.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zadawania pytań, które w większości dotyczyły problemu jakości powietrza i funkcjonowania w naszym mieście firmy Kronospan.

-Zależy nam, aby przedsiębiorcy mieli jak najlepsze warunki do tworzenia miejsc pracy, ale nie może to się odbywać kosztem lokalnej społeczności. O Kronospanie już nieco wiem, mam materiały w tej sprawie. Jeżeli normy są łamane, to trzeba reagować. Na ile będę mogła Państwu pomóc, to oczywiście się w to zaangażuje. Jest wola ze strony marszałka, posłów, prezydenta miasta i starosty, więc myślę, że razem damy radę ten problem rozwiązać – mówiła wicepremier potwierdzając, że Ministerstwo Środowiska pracuje nad nowelizacją ustawy o ochronie środowiska w celu zaostrzenia przepisów dotyczących zakładów mających wpływ na środowisko.

Edward Tabor
Data publikacji: