Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

TRZEJ KRÓLOWIE DOTARLI NA MIELECKI RYNEK

Po raz trzeci w uroczystość Objawienia Pańskiego w Mielcu odbył się Orszak Trzech Króli.

Od początku organizatorem tego wydarzenia w naszym mieście jest Urząd Miejski i Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu wraz z Parafią pw. św. Mateusza z mieleckiej starówki i Parafią pw. Ducha Świętego.

Orszak tradycyjnie rozpoczął się od mszy św. w kościele parafii Ducha Św. (osiedle Lotników), którą koncelebrowali m.in. proboszczowie Janusz Kłęczek i Waldemar Ciosek. Po jej zakończeniu, zanim uformowała się kolumna orszaku, na prośbę Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego zebrani uczcili symboliczną minutą ciszy pamięć pięciu nastolatek, ofiar tragicznego pożaru w Koszalinie.

Orszak przeszedł ulicami Pisarka, Sienkiewicza i Mickiewicza na mielecki rynek. Tutaj, na specjalnie przygotowanej scenie uroczystość zakończyła się pokłonem dziecięciu Jezus i przekazaniem królewskich darów – złota, kadzidła i mirry.

Mimo mroźnej,  typowo zimowej aury w tegorocznym orszaku udział wzięły setki wiernych ze wszystkich mieleckich parafii. Uczestników orszaku gorącą herbatą częstowali strażacy z OSP Złotniki. Na zakończenie na scenie koncert kolęd wykonały Mielecka Orkiestra Dęta SCK, Chór Męski „Melodia” i dziecięcy zespół „Kameleony” pod wodzą Jolanty Dudzik.

W tym roku Trzej Królowie wędrowali do Stajenki żeby pokłonić się Dzieciątku Jezus pod hasłem “Odnowi oblicze ziemi”. Orszak Trzech Króli 2019 przeszedł ulicami 752 miejscowości w naszym kraju. Zorganizowano go już po raz jedenasty. Wraz z królami w drogę do Betlejem udało się tym razem około 1,2 mln osób. Papież Franciszek w Watykanie wspomniał o orszaku po modlitwie “Anioł Pański”, a para prezydencka wzięła udział w orszaku w Wadowicach.

Edward Tabor
Data publikacji: