Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

TRZECIE MIELECKIE DNI SENIORA ROZPOCZĘTE!

W piątek 5 października rozpoczęły się III Mieleckie Dni Seniora. Ich inicjatorem i organizatorem są: Mielecka Rada Seniorów i Mielecki Uniwersytet III Wieku, przy wsparciu finansowym i doradczym  Gminy Miejskiej Mielec.

Podczas inauguracji roku akademickiego 2018/2019 Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego wieku symboliczny klucz do bram miasta z rąk Pełniącego Funkcję Prezydenta Miasta Fryderyka Kapinosa odebrała przewodnicząca Mieleckiej Rady Seniorów Stanisława Rzeźnik.

Dni Seniora to dowód na to, że seniorzy są ważną częścią miejskiej społeczności i mają wpływ na życie miasta, to również aktywizacja społeczna seniorów poprzez motywowanie do  działań na rzecz swojego otoczenia.

Obchody III MDS odbywać się będą  od 5 do 10 października 2018r. Ich głównym celem będzie wyłonienie najaktywniejszych seniorów. Spośród zgłoszonych przez instytucje i osoby fizyczne kandydatów, kapituła wybrała 12 osób, w czterech kategoriach: „Kultura, nauka i sztuka”, „Wolontariat – społecznik”, „Moje hobby”, „Sport, turystyka i rekreacja”.

Lista nominowanych w poszczególnych kategoriach:

  1. Kultura nauka i sztuka:

– Maria Sowińska

– Feliks Czop

– Janusz Wołoszczak

  1. Moje hobby:

– Grażyna Kotlarz-Pieróg

– Maria Karaś

– Tadeusz Płeszka

  1. Wolontariat społecznik:

– Janusz Chojecki

– Gabriela Szczerba

– Barbara Ząbek

  1. Wolontariat społecznik:

– Maria Działowska

– Adam Skręt

– Kazimierz Kiełb

 

Finał III Mieleckich Dni Seniora podczas uroczystej gali zaplanowano na środę 10 października.

Edward Tabor
Data publikacji: