Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Rusza realizacja Programu Priorytetowego Czyste Powietrze

Resort Środowiska zachęca mieszkańców Polski do działań ograniczających emisję szkodliwych dla zdrowia i środowiska zanieczyszczeń powietrza.

W ramach rządowego Programu Czyste Powietrze został przygotowany Program Priorytetowy Czyste Powietrze, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego. Program realizowany będzie w latach 2018-2029 poprzez 16 Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nabór wniosków rozpoczął się we wrześniu br.

Właściwy Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dla Miasta Mielca, znajduje się w Rzeszowie przy ulicy Zygmuntowskiej 9. Tel. (17) 85-22-344, wew. 222 lub 333 oraz 85-36-361 (www.wfosigw.rzeszow.pl; biuro@wfosigw.rzeszow.pl)

Osoby zainteresowane udziałem w programie Czyste Powietrze informacje na ten temat mogą uzyskać w pokoju nr 17 w budynku przy ul. Żeromskiego 23 oraz w pokoju 32 w budynku przy ul. Żeromskiego 26.

Jednocześnie informujemy, że w dniu 18 października o godzinie 18.00 w sali nr 1 w Samorządowym Centrum Kultury odbędzie się spotkanie poświęcone Programowi „Czyste Powietrze”, na którym  przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie w trzech blokach tematycznych objaśni  na czym polega program i jakie warunki należy spełnić aby uzyskać dofinansowanie. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w spotkaniu.

Więcej informacji o programie: https://www.mos.gov.pl/fileadmin/user_upload/mos/Aktualnosci/2018/wrzesien_2018/Czyste_powietrze/Czyste_powietrze_ulotka.pdf

 

 

Edward Tabor
Data publikacji: