Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

REPREZENTOWALI MIELEC I POLSKĘ

Dwaj pływacy Ikara Mielec reprezentowali nasze barwy narodowe podczas wielomeczów pływackich rozegranych pod koniec marca w Austrii i na Cyprze.

Dawid Książnicki, 16-letni pływak „Ikara” Mielec wywalczył srebrny medal na 200 m stylem klasycznym na międzynarodowym wielomeczu pływackim, który rozegrany został w dniach 24-25 marca br. w Limassol (Cypr). Udział wzięły reprezentacje Austrii, Bułgarii, Czech, Cypru, Finlandii, Grecji, Izraela, Słowenii, Szwajcarii, Ukrainy i Polski.

Dawid uzyskał także czwarty wynik w tych zawodach na 100 m tym samym stylem.  Jego dobra postawa przyczyniła się do zwycięstwa Polski w klasyfikacji drużynowej wielomeczu. Pływak z Mielca zostanie powołany do reprezentacji naszego kraju na kolejny miting, który zostanie rozegrany w Pilźnie (Czechy) w dniach 5-6 maja br.

Pod koniec marca reprezentacja Polski  juniorów starszych rywalizowała w podobnym wielomeczu pływackim w Gratz-u (Austria). W naszej kadrze narodowej wystąpił kolejny mielczanin Maksymilian Cerlich. 18-letni pływak „Ikara” Mielec zajął w tych zawodach piąte miejsce na 200 m stylem zmiennym, a drużyna Polski zajęła czwarte miejsce w punktacji zespołowej. Dobra postawa Maksymiliana w Austrii zaowocowała jego powołaniem na zgrupowanie kadry narodowej  juniorów, które odbędzie się w dniach 8 – 22 kwietnia w Łodzi.

Edward Tabor
Data publikacji: