Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

ORSZAK TRZECH KRÓLI PRZEJDZIE NA MIELECKI RYNEK

W niedzielę 6 stycznia 2019 roku po raz trzeci sprzed kościoła Parafii Ducha Świętego w Mielcu wyruszy Orszak Trzech Króli.

Organizatorem tego wydarzenia jest Urząd Miejski w Mielcu i Samorządowe Centrum Kultury wraz z Parafią pw. św. Mateusza z mieleckiej starówki i Parafią pw. Ducha Świętego w Mielcu. Wsparcia orszakowi udzielają MPGK, harcerze ZHP, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej i mieleckie szkoły.

Orszak, który rozpocznie się od mszy św. w kościele parafii Ducha Św. (osiedle Lotników) o godzinie 10.30., tradycyjnie poprowadzi symboliczna gwiazda, tak jak 2019 lat temu pokazująca trzem monarchom drogę do betlejemskiej stajenki. Ponownie, podążając za królami, udamy się w drogę do stajenki, aby pokłonić się dzieciątku Jezus.

Trasa przemarszu będzie podobna do tej z lat minionych, z tym, że po przejściu ulicami Pisarka, Sienkiewicza i Mickiewicza orszak skieruje się nie na ulicę Rzeczną (tak jak to było poprzednio) tylko na mielecki rynek.

Tutaj, na specjalnie przygotowanej scenie uroczystość zakończy się pokłonem dziecięciu Jezus i przekazaniem królewskich darów – złota, kadzidła i mirry. Będzie także wspólne kolędowanie i występy zespołów muzycznych.

Tegoroczny Orszak Trzech Króli, przejdzie ulicami polskich (i nie tylko) miejscowości już jedenasty raz. Tym razem odbędzie się pod hasłem “Odnowi oblicze ziemi”, a jego scenariusz będzie nawiązywał do nauczania Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania całe rodziny.

Edward Tabor
Data publikacji: