Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

NOWY KOMPLEKS SPORTOWY SŁUŻY PIŁKARZOM I MIESZKAŃCOM

Uroczyście rozpoczynając sparingowy mecz piłkarski pomiędzy ekstraklasową Cracovią i pierwszoligową Stalą Mielec Wykonujący Zadania i Kompetencje Prezydenta Miasta Mielca Jan Myśliwiec oficjalnie zainaugurował funkcjonowanie nowego kompleksu sportowego na obiektach MOSiR-u przy ulicy Padykuły.

Kompleks składa się z dwóch profesjonalnych, pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Oba są ogrodzone i w pełni oświetlone. Jedno ma nawierzchnię naturalną, a drugie nawierzchnię syntetyczną ze sztucznej trawy odpowiadającą najwyższym standardom FIFA. Oprócz boisk dla piłkarzy do dyspozycji mieszkańców jest już rekreacyjna ścieżka biegowa oraz nowa siłownia zewnętrzna. Inwestycja kosztowała około 4,8 mln zł i była dofinansowana ze środków Funduszy Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 2 mln zł.

Na koniec marca planowane jest zakończenie I etapu przebudowy budynku garażowego przy ulicy Sportowej, gdzie w jednym jego skrzydle ulokowane zostanie zaplecze techniczne MOSiR-u, a w drugim skrzydle tego budynku znają swoje miejsce pomieszczenia socjalno-szatniowe dla sportowców korzystających z nowych boisk.

Jak wiadomo od listopada na terenach MOSiR-u przy ulicy Jagiellończyka funkcjonuje nowy mielecki skatepark – drugi po rzeszowskiej skatepazie tak profesjonalny obiekt na Podkarpaciu.

Edward Tabor
Data publikacji: