Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Niezwykłe wydarzenie sportowe na mieleckim lotnisku

Urząd Miejski w Mielcu oraz Studio Wizualne Damian Gąsiewski wraz z partnerami honorowymi – Polskimi Zakładami Lotniczymi w Mielcu oraz Lotniskiem Mielec zapraszają na niezwykły bieg z okazji 80-lecia przemysłu lotniczego.

Wieczorową porą w sobotę 14 kwietnia 300 biegaczy z całej Polski, a także ze Słowacji, czy odległego Chile będzie mieć niecodzienną okazję przebiec 6,5 km trasę po pasie startowym mieleckiego lotniska w otoczeniu statków powietrznych, będących wizytówką naszego miasta.

W tym roku Mielec obchodzi 80-lecie przemysłu lotniczego. W 1938 r. rozpoczęła działalność fabryka lotnicza PZL Mielec – Wytwórnia Płatowców nr 2 rozpoczynając produkcję samolotów bombowych PZL-37 Łoś.  Był to niezwykle ważny impuls w dziejach miasta i jedno z ważniejszych wydarzeń w jego kilkusetletniej historii.

Dzieje mieleckiego lotnictwa pisane były różnymi wydarzeniami. Jednak niezaprzeczalne jest to, że dziś trudno wyobrazić sobie lepszą wizytówkę miasta Mielca. Ponieważ wyjątkowe okazje, wymagają specjalnej oprawy i celebracji, pragniemy zaprosić wszystkich lubiących aktywny wypoczynek do wspólnego świętowania w nietypowy sposób.

Będzie to bieg okolicznościowy, jedyny w swoim rodzaju. Na mecie biegacze otrzymają unikalny pamiątkowy medal, który będzie im przypominał o tej niecodziennej rocznicy. Idealną pamiątką będzie również wyjątkowa koszulka biegowa z sylwetkami mieleckich statków powietrznych.

Nie codziennie bramy lotniska są otwarte dla tak szerokiej publiczności, dlatego do udziału w tym wydarzeniu serdecznie zapraszamy również kibiców. Będzie to jedna z nielicznych okazji, aby przyjrzeć się z bliska, jak wygląda praca na mieleckim lotnisku. Organizatorzy przygotowali również niespodziankę

Informacje dla zawodników i kibiców:

– parkingi zlokalizowane będą przed bramą wjazdową na lotnisko na okolicznych parkingach, obowiązuje zakaz wjazdu samochodami na teren lotniska

– uczestnicy i kibice mogą poruszać się tylko po wyznaczonej strefie

– start i meta zawodów będą zlokalizowane obok wieży kontroli lotów

– biuro zawodów będzie otwarte w godz. 17:00-19:00

– uczestnicy biegu przy odbiorze pakietów startowych proszeni są o potwierdzenie swojej tożsamości, prosimy zabrać ze sobą dowody osobiste

– pakiety startowe nie będą wydawane osobom trzecim

– ze względu na osiągnięty limit uczestników, w biurze zawodów nie będzie możliwości zapisania się na bieg

– biegacze wystartują o godz. 19:00 w blaskach zachodzącego słońca, a kierunek będą im wyznaczać zapalone światła pasa startowego

– ponieważ bieg odbywa się po pasie startowym, prosimy uczestników o nie biegnięcie z butelkami, bidonami i innymi przedmiotami, które mogłyby zostać zgubione czy zostawione na pasie startowym.

Zapraszamy – przeżyjmy to święto wspólnie.

Edward Tabor
Data publikacji: