Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

MIELEC ŚWIĘTOWAŁ ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Tak jak przed rokiem obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Mielcu rozpoczęły się od krótkich występów Mieleckiej Orkiestry Dętej, która w słoneczny czwartkowy poranek budziła mieszkańców na mieleckich osiedlach.

Punktualnie o godzinie 9.30 w Bazylice Mniejszej św. Mateusza rozpoczęła się Msza św. w intencji Ojczyzny. Po jej zakończeniu na ulicy Kościuszki uformował się pochód, który przemaszerował ulicą Mickiewicza przed Pomnik Wolności. Tutaj tradycyjnie uczestnicy uroczystości mieli okazję obejrzeć program artystyczny przygotowany tym razem przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3.

Następnie przedstawiciele władz samorządowych, różnych instytucji, placówek oświatowych i  stowarzyszeń złożyli przed pomnikiem wieńce i wiązanki kwiatów. Na zakończenie odbyła się parada pocztów sztandarowych.

W związku z tym, że tegoroczna 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja przypada w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, pełniący funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderyk Kapinos wraz z przedstawicielami Komitetu Obchodów 100-lecia Niepodległości Polski rozdawali uczestnikom majowego święta pamiątkowe legionowe guziki.

Tego samego dnia po południu na scenie przy kościółku św. Marka nad Wisłoką odbył się koncert „Muzyczna Majówka” podczas którego wystąpiły Orkiestra Dęta Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mielcu oraz uczestnicy warsztatów wokalnych SCK i Big Mielec Band.

Film z przemarszu: http://www.youtube.com/watch?v=prizyEWQluU&feature=youtu.be

Edward Tabor
Data publikacji: