Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

MIELCZANIN PIĄTYM DELFINISTĄ ŚWIATA

Mielecki pływak Daniel Paduch zajął wysokie 5. miejsce podczas rozegranych w Budapeszcie w dniach 14-20 sierpnia Mistrzostw Świata Masters w pływaniu.

Imprezę rozegrano w przepięknej nowo otwartej Duna Arenie. Zawodnik Masters Ikar Mielec, godnie reprezentował zarówno Mielec jak i Polskę. Startował w kategorii 25-29 lat w swojej koronnej konkurencji na dystansie 200 m stylem motylkowym. Poprawiając swój rezultat z czerwca z Mistrzostw Polski (2.19.95)  o ponad 3 sekundy, uplasował się na znakomitym 5. miejscu na tym dystansie. Jego wynik to 2.16.79.

W nagrodę mielecki pływak został udekorowany pamiątkowym medalem i otrzymał dyplom piątego delfinisty świata. To kolejny sukces mieleckiego pływaka, który potwierdził, że jego medalowe sukcesy w Mistrzostwach Polski Masters nie są dziełem przypadku.