Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

MEDALE ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE

Podczas uroczystości w Pałacyku Oborskich jedenaście par małżeńskich świętujących pięćdziesiąte rocznice zawarcia związku małżeńskiego otrzymały „Medale za długoletnie pożycie małżeńskie”.

Ustanowione w roku 1960 odznaczenia są nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jako nagroda dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.  Dostojnym jubilatom wręczał je Wykonujący Zadania i Kompetencje Prezydenta Miasta Mielca Jan Myśliwiec.

We wtorek 13 lutego jubileusze świętowali Państwo Helena i Czesław Bogdańscy, Maria i Longin Dydo-Rożnieccy, Janina i Franciszek Stryczkowie, Jadwiga i Zygmunt Osakowie, Aleksandra i Tadeusz Zygmontowie oraz Kazimiera i Bronisław Górgowie.

Nazajutrz w środę 14 lutego medale odebrali Państwo Józefa i Jan Mikrutowie, Stanisława i Władysław Snopkowscy, Maria i Stanisław Gazdowiczowie,  Jadwiga i Mieczysław Kusinowie oraz Maria i Ryszard Serafinowie. W tym dniu oprócz Jana Myśliwca gratulacje jubilatom składał także wójt gminy Mielec Józef Piątek.

Uroczystości tradycyjnie przygotował kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Robert Grygiel wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Edward Tabor
Data publikacji: