Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

MEDALE PREZYDENTA RP DLA DOSTOJNYCH JUBILATÓW

Podczas uroczystości zorganizowanych w czwartek i piątek (11 i 12 kwietnia) przez mielecki Urząd Stanu Cywilnego, 11 par małżeńskich odebrało nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Medale za długoletnie pożycie małżeńskie”.

Historia przyznawania tych medali sięga 1960 roku. Aby je otrzymać trzeba przeżyć wspólnie co najmniej pół wieku.  Odznaczenie przyznawane jest na wniosek jubilatów lub ich rodzin.

Podczas czwartkowej uroczystości najdłuższym stażem małżeńskim mogli się pochwalić Państwo Teresa i Teodor Busiowie, którzy związek małżeński zawarli w mieleckim Urzędzie Stanu Cywilnego w dniu 22 września 1951 roku. Oprócz nich gratulacje i najlepsze życzenia z kwiatami, listami gratulacyjnymi i upominkami od Prezydenta Mielca Jacka Wiśniewskiego otrzymali Państwo Eugenia i Zbigniew Biesiowie, Krystyna i Karol Kardysiowie,  Krystyna i Zenon Szwajowie, Maria i Stanisław Skibowie oraz Stanisława i Andrzej Baranowie.

W piątek kolejne pary małżeńskie odebrały medale z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Mielca Adriany Miłoś. Byli to Państwo Łucja i Władysław Florkowie, Honorata i Tadeusz Siepierscy, Stanisława i Antoni Szypułowie, Maria i Stanisław Świątkowie oraz Janina i Stanisław Pulnarowie. Dostojnym jubilatom, którzy przeżyli ze sobą co najmniej 50 lat składamy serdeczne gratulacje

Małżeństwa z 50-letnim lub dłuższym stażem, zainteresowane udziałem w podobnej uroczystości, można zgłaszać do Urzędu Stanu Cywilnego w mieleckim magistracie lub telefonicznie pod numerem 17 78 88 585.

Edward Tabor
Data publikacji: