Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

DRUGI ORSZAK TRZECH KRÓLI ZORGANIZOWANY PRZEZ URZĄD MIEJSKI I PARAFIĘ ŚW.MATEUSZA W MIELCU

W sobotę 6 stycznia 2018 roku pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich” ponownie ulicami naszego miasta przeszedł wielobarwny Orszak Trzech Króli.

– Cieszy mnie niezmiernie fakt, że po raz drugi mogliśmy się spotkać podczas święta Trzech Króli i obchodzić tę wspaniałą uroczystość. Myślę, że ta stara tradycja zagości już na stałe w naszym mieście i w naszych sercach – powiedział Wykonujący Zadania i Kompetencje Prezydenta Miasta Mielca Jan Myśliwiec, który wraz z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego Władysławem Ortylem złożył uczestnikom Orszaku życzenia udanego świętowania i wszelkiej pomyślności w roku 2018.

Trasa przemarszu setek uczestników tegorocznego święta wiodła od kościoła parafii Ducha Św. ulicami Pisarka, Sienkiewicza, Mickiewicza, Kościuszki i ulicą Rzeczną na teren za Bazyliką Św. Mateusza, gdzie na specjalnie przygotowanej scenie oddano pokłon Dziecięciu Jezus i przekazano królewskie dary – złoto, kadzidło i mirrę. Koncertowały zespoły „Ignis Dei”, Orkiestra Dęta SCK w Mielcu i Kapela Zespołu Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy”.

Tak jak przed rokiem organizatorem mieleckiego orszaku był Urząd Miejski wraz z Parafią pw. św. Mateusza z mieleckiej starówki. Wsparcia temu przedsięwzięciu udzieliła Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu oraz miejskie instytucje – SCK i MPGK oraz harcerze ZHP, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, OSP Złotniki i mieleckie szkoły podstawowe oraz gimnazjalne.

Edward Tabor
Data publikacji: