Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

BIEG Z OKAZJI JUBILEUSZU 80-LECIA FKS STALI MIELEC

Urząd Miejski w Mielcu, Studio Wizualne Damian Gąsiewski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, klub piłkarski FKS Stal Mielec oraz Lotnisko Mielec zapraszają na wieczorny bieg z okazji 80-lecia FKS Stal Mielec po pasie startowym mieleckiego lotniska. Będzie to drugi taki bieg w naszym mieście.

Patronat honorowy nad biegiem w którym weźmie udział rekordowa liczba ok. 700 zawodników z całej Polski objęły Agencja Rozwoju Przemysłu Euro-Park Mielec, Firma Bury oraz Husqvarna Group z fabryką w Mielcu. Inicjatywę wspierają także Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu, które są zarazem kontynuatorem tradycji lotniczych pierwszej lotniczej fabryki w Mielcu, przy której powstał klub.

W niedzielę 14 kwietnia biegacze będą mieli niecodzienną okazję przebiec 6,5 km trasę po pasie startowym mieleckiego lotniska. Start i meta zawodów będą zlokalizowane obok wieży kontroli lotów. Biegacze wystartują o godz. 19:00 w blaskach zachodzącego słońca, a kierunek będą im wyznaczać zapalone światła pasa startowego.

To bieg okolicznościowy, jedyny w swoim rodzaju. To także wyjątkowa okazja, aby wzbogacić się m.in. o unikalny pamiątkowy medal, który uczestnikom biegu będzie przypominał o tej niecodziennej rocznicy. Wyjątkowymi statuetkami przygotowanymi specjalnie na tą okazję, nagrodzeni zostaną najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych. Idealną pamiątką będzie również koszulka biegowa, która jednocześnie będzie kolekcjonerską pamiątką dla miłośników biegów i piłki nożnej. Piłkarscy kibice przygotowują specjalną oprawę tego wydarzenia.

Edward Tabor
Data publikacji: