Mielec


Odnośnik - mapa strony
Odnośnik - dane kontaktowe
Odnośnik - strona główna
Strona główna

Aktualności

Telefony i adresy

Mapa strony


Mielec ma plan na budowę mieszkańOsiedle Cyranka, Rzochów, rejon ulic Obrońców Westerplatte i Cyranowskiej - to tereny Mielca, gdzie w wkrótce wyrosną domki jednorodzinne, lub bloki.

Najnowszy plan zagospodarowania przestrzennego miasta przedstawiono na ostatniej sesji.

Naczelnik wydziału Urbanistyki, Gospodarki Gruntami i Geodezji Waldemar Wiącek w szczegółach wyjaśniał radnym, jakie są propozycje uchwał w związku ze zmianą planu zagospodarowania przestrzennego. Owe zmiany, według planu, będą wprowadzane w kilku rejonach Mielca. Na terenie miasta miałaby być budowane zarówno nowe bloki, jak i domki jednorodzinne.

Jak na ostatniej sesji zaznaczał prezydent miasta Janusz Chodorowski, w ostatnim czasie na terenie miasta zrealizowano wiele inwestycji dotyczących infrastruktury drogowej, teraz czas na zainwestowanie w budownictwo mieszkaniowe.

Jednorodzinne i szeregówki
Jak wyjaśniał Wiącek, na terenie osiedla Smoczka, dokładnie w rejonach ulic: Witosa, Wolności i Św. Kingi jest plan, aby wybudować nie tylko nowe domki jednorodzinne, również w zabudowie szeregowej.
Zabudowa jednorodzinna dopuszczalna jest także na osiedlu Cyranka na ulicach Obrońców Westerplatte i Cyranowskiej. Jak wyjaśniał Wiącek, taka zabudowa jednak będzie możliwa do zrealizowania tylko po poszerzeniu ulicy Sportowej. Przypomnijmy, że ciąg ten powstał niedawno i obecnie krzyżuje się z ulicą Baczyńskiego.

Będą nowe M4
W najbliższym czasie nie powinno też zabraknąć nowych mieszkań. Jak się bowiem okazuje, na całym Podkarpaciu to właśnie mielczanie najczęściej odwiedzają biura nieruchomości.

Nowe mieszkania miałyby powstać na osiedlu Rzochów, a dokładnie w rejonie ulicy Podleśnej. Według nowego planu zagospodarowania przestrzennego, na tym właśnie obszarze zostanie wybudowanych 300 nowych mieszkań zarówno socjalnych, jak i komunalnych.

Naczelnik Wiącek wyjaśniał, że zabudowa mieszkaniowa nie jest na razie możliwa na terenie Starówki, a dokładnie w obszarze Wisłoki. Powstanie nowych mieszkań byłoby tam bardzo ryzykowne, są to bowiem tereny zlokalizowane blisko rzeki Wisłoki, gdzie istnieje największe zagrożenie powodziowe.Magdalena Małodzińska
Echo Dnia (27.08.2008 r.)

Logo miasta Mielca

 Oficjalny serwis Urzędu Miejskiego w Mielcu
 Wszelkie prawa zastrzeżone © 1999-2016
Odnośnik - Biuletyn Informacji Publicznej Informacja dla osób niesłyszących i głuchoniemych | Plan miasta
Polityka prywatności | Porady i formularze | Adresy | Najwięksi pracodawcy