Mielec


Odnośnik - mapa strony
Odnośnik - dane kontaktowe
Odnośnik - strona główna
Strona główna

Aktualności

Telefony i adresy

Mapa strony


Zmiany na osiedlu SmoczkaMielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa już buduje tu nowe bloki oraz domki szeregowe. Ma co do tego terenu bogate plany.
Na osiedlu smoczka Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa buduje 8 szeregówek i dwa duże budynki wielorodzinne. Planuje wybudować jeszcze kilkaset mieszkań na tym osiedlu.

Osiedle Smoczka zmienia swój wygląd. Przy ulicy Dąbrówki rozpoczęła się budowa nowych bloków i szeregówek. Dla mieszkańców Mielca to okazja do zakupu mieszkań w atrakcyjnej części miasta.

Smoczka położona jest na peryferiach miasta przy drodze wojewódzkiej relacji Mielec - Rzeszów. W tej części osiedla do tej pory znajdowało się tylko cztery bloki mieszkalne. Teraz dołączą do nich jeszcze dwa nowoczesne budynki wielorodzinne i osiem szeregówek.

DOBRY CZAS
-Teraz jest dobry czas na budowanie nowych bloków. Ludzie są zainteresowani kupnem mieszkań. Już mamy klientów na nie, więc możemy spokojnie inwestować w budowę nowych budynków mieszkalnych - mówi Zbigniew Buczek, prezes Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Dlaczego Spółdzielnia postanowiła właśnie na Smoczce budować nowe bloki?
Jak podkreśla Buczek już na przełomie lat 80. i 90. wieku XX były plany zagospodarowania tego terenu i wybudowana była kanalizacja. Niestety, zmiany przyniósł rok 1989 i o budowach na jakiś czas zapomniano.

ATRAKCYJNY TEREN
Według pośredników w handlu nieruchomościami osiedle Smoczka i sąsiadujące z nim osiedle Dziubków to jedne z najmniej atrakcyjnych miejsc w mieście ze względu na spore oddalenie od centrum miasta. - Kiedy wracam po całym dniu pracy do domu, marzę tylko o tym, żeby odciąć się od nieustannego szumu, jaki jest w centrum miasta - mówi pani Danuta, mieszkająca na osiedlu Smoczka. - Poza tym, okolica jest piękna. W pobliżu jest las, ze specjalnie zaprojektowaną ścieżką edukacyjną - dodaje.Joanna Tarnowska
Echo Dnia (07.02.2008 r.)

Logo miasta Mielca

 Oficjalny serwis Urzędu Miejskiego w Mielcu
 Wszelkie prawa zastrzeżone © 1999-2016
Odnośnik - Biuletyn Informacji Publicznej Informacja dla osób niesłyszących i głuchoniemych | Plan miasta
Polityka prywatności | Porady i formularze | Adresy | Najwięksi pracodawcy