Mielec


Odnośnik - mapa strony
Odnośnik - dane kontaktowe
Odnośnik - strona główna
Strona główna

Aktualności

Telefony i adresy

Mapa strony


Coraz więcej chętnych do inwestowania w Mieleckim Parku PrzemysłowymMielczanie mogą się spodziewać, że już wkrótce w ich mieście pojawią się kolejne tereny z zakładami przemysłowymi.

Właśnie zgłosił się inwestor, który chce kupić dwa hektary w jeszcze pustym parku przemysłowym na obrzeżach Mielca, między osiedlem Wojsław a osiedlem Rzochów.

W Mielcu działa Specjalna Strefa Ekonomiczna. Niedawno powstał też prawie 100-hektarowy park przemysłowy, czyli teren z pełną infrastrukturą, przygotowany na przyjmowanie inwestorów. Park podzielony jest na dwie części: jedna znajduje się na dużym fragmencie terenu do niedawna należącym do lotniska, druga na gminnych terenach do tej pory niezagospodarowanych między osiedlami Wojsław i Rzochów.

Na inwestowanie w pierwszej części parku zdecydowały się już cztery duże firmy i kilka małych. Wśród nich jest mielecka firma Tarapata, Leopard Automobile - produkujący ekskluzywne samochody, a także firma Aero, która przeniosła się do Mielca z Krosna i obecnie produkuje w naszym mieście awionetki dla Amerykanów.

Na budowanie hal produkcyjnych w drugiej części do tej pory chętnych nie było. Niedawno zgłosił się jeden. - Jest to firma, która już działa w naszej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, ale ma swoją siedzibę w wydzierżawionej hali. Chce rozwijać produkcję i budować własne hale. Dlatego wyraziła zamiar kupienia dwóch hektarów - informuje prezydent Mielca Janusz Chodorowski.

Ten teren zgodnie z procedurami zostanie jednak wystawiony do sprzedaży w przetargu. Radni miejscy już przegłosowali odpowiednią uchwałę w tej sprawie.AD
Echo Dnia (01.01.2008 r.)

Logo miasta Mielca

 Oficjalny serwis Urzędu Miejskiego w Mielcu
 Wszelkie prawa zastrzeżone © 1999-2016
Odnośnik - Biuletyn Informacji Publicznej Informacja dla osób niesłyszących i głuchoniemych | Plan miasta
Polityka prywatności | Porady i formularze | Adresy | Najwięksi pracodawcy