Mielec


Odnośnik - mapa strony
Odnośnik - dane kontaktowe
Odnośnik - strona główna
Strona główna

Aktualności

Telefony i adresy

Mapa strony


OBWODNICA CORAZ BLIŻEJ

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich wyłonił wykonawcę projektu obwodnicy Mielca. To duży krok w kierunku budowy drogi, która znacznie odciąży miasto od ruchu ciężkich samochodów.

Przygotowując się do budowy obwodnicy władze Mielca kilka lat temu zleciły opracowanie dokumentacji projektowej drogi. Niestety w miarę upływu czasu projekt się zdezaktualizował i trzeba było wykonać jego nową wersję. W lutym PZDW wyłonił w przetargu wykonawcę projektu, którym zostało rzeszowska pracownia Promost Consulting. Koszt opracowania projektu to 1,2 mln złotych, które wyłoży zarząd dróg. Wraz z „mielecką" dokumentacją przygotowane będą także plany dotyczące obwodnicy Kolbuszowej.

Prezydent Mielca Janusz Chodorowski przyznaje, że opracowanie projektu obwodnicy miasta to olbrzymi sukces nie tylko Mielca, ale i całego regionu. - Ta droga oraz planowana trasa przez Tuszów, Połaniec w kierunku Kielc sprawi, że mieszkańcy naszego regionu będą mieli dużo łatwiejszy, a co za tym i szybszy dojazd od Polski Centralnej. Jestem przekonany, ze przełoży się to na rozwój tak Mielca, jak i województwa - powiedział.

Najprawdopodobniej projekt powstanie do końca roku 2008. Może to oznaczać, że pierwsze prace przy budowie obwodnicy Mielca ruszą w rok później.


Krzysztof Urbański

19.03.2008 r.Logo miasta Mielca

 Oficjalny serwis Urzędu Miejskiego w Mielcu
 Wszelkie prawa zastrzeżone © 1999-2016
Odnośnik - Biuletyn Informacji Publicznej Informacja dla osób niesłyszących i głuchoniemych | Plan miasta
Polityka prywatności | Porady i formularze | Adresy | Najwięksi pracodawcy