Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

Urząd Miejski w Mielcu

Logotyp serwisu Mielec

Logotyp serwisu Mielec

AKCJA STRAŻY MIEJSKIEJ: POSPRZĄTAJ PO SWOIM CZWORONOGU

Co roku pierwsze tygodnie wiosennej odwilży pokazują jak wielkim problemem jest w Mielcu, tak jak i w wielu innych miastach, niewywiązywanie się właścicieli psów z obowiązku sprzątania odchodów pozostawianych przez ich pupila, załatwiającego swoje potrzeby fizjologiczne na trawnikach i chodnikach.

Ustępujący mróz i znikający śnieg odkrywają cały zimowy „dorobek” czworonogów, których właściciele nie korzystają ze specjalnych pojemników na psie odchody, ustawionych w tych punktach miasta, gdzie najczęściej można spotkać osoby wyprowadzające swoje psy na spacer.

Dla ułatwienia sprzątania po psie na terenie miasta ustawiono także pojemniki, gdzie można zaopatrzyć się w tzw. psi pakiet służący do sprzątnięcia odchodów. W takie pakiety można zaopatrzyć się w każdym sklepie zoologicznym. Można także wykorzystać zwykły foliowy woreczek, potrzeba tylko trochę chęci. Niestety, nie wszystkim właścicielom psów tych chęci wystarcza.

Przed kilkoma dniami na terenie osiedla Smoczka mielecka Straż Miejska rozpoczęła  prowadzenie kontroli, których celem jest zwrócenie posiadaczom psów uwagi na uciążliwości jakie dla wszystkich mieszkańców powoduje ich nieodpowiedzialne lekceważenie obowiązku sprzątania odchodów pozostawionych przez ich czworonoga. Takie lekceważenie może zakończyć się ukaraniem mandatem w wysokości do 500 zł. Podobne kontrole w ciągu najbliższych kilku tygodni będą prowadzone także na innych mieleckich osiedlach.

Edward Tabor
Data publikacji: